Kantoni la Roquebrussanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni la Roquebrussanne
Canton de Roquebrussanne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d’Azur
Departamenti Var
Arrondissement Brignoles
Kryeqëndra La Roquebrussanne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 213,91 km2
Popullsia 19.273 banorë 2006
Dendësia 90,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8320
Kantoni la Roquebrussanne – harta_foto

Kantoni la Roquebrussanne (frëngjisht: Canton de la Roquebrussanne) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d’AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Roquebrussanne. Ka sipërfaqe 213.91km2 dhe popullsi 19273 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni la Roquebrussanne aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008–2014 - André Guiol

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]