Nord-Trøndelag

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nord-Trøndelag (kthjellim).


Nord-Trøndelag
Nord-Trøndelag fylke
—  qark  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Kryeqëndra Steinkjer
Kryekomunari Gunnar Viken
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°30′V 11°40′L / 64.500°V 11.667°L / 64.500; 11.667 (Nord-Trøndelag)Koordinatat: 64°30′V 11°40′L / 64.500°V 11.667°L / 64.500; 11.667 (Nord-Trøndelag)
Sipërfaqja 22.414,63 km2
Popullsia 133.045 banorë 2011
Dendësia 5,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi ISO NO-17

Nord-Trøndelag – Vendndodhja

www.ntfk.no

Nord-Trøndelag është një qarkrajonin TrøndelagNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 22414.63 km² dhe popullsi 133045 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]