Verran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Verran (kthjellim).


Verran
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Nord-Trøndelag
Kryeqëndra Malm
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Frank Christiansen (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°1′V 10°58′L / 64.017°V 10.967°L / 64.017; 10.967 (Verran)Koordinatat: 64°1′V 10°58′L / 64.017°V 10.967°L / 64.017; 10.967 (Verran)
Sipërfaqja 602 km2
Popullsia 2.684 banorë 2004
Dendësia 4,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Verrabygg
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1014
Malm is located in Norvegjia
Malm
Malm
www.verran.kommune.no

Verran është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 602 km² dhe popullsi 2684 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Verran – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]