Overhalla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Overhalla (kthjellim).


Overhalla
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Nord-Trøndelag
Kryeqëndra Overhalla
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Jostein Hildrum (Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°30′V 11°53′L / 64.500°V 11.883°L / 64.500; 11.883 (Overhalla)Koordinatat: 64°30′V 11°53′L / 64.500°V 11.883°L / 64.500; 11.883 (Overhalla)
Sipërfaqja 729 km2
Popullsia 3.540 banorë 2004
Dendësia 4,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Overhallning
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1253
Overhalla is located in Norvegjia
Overhalla
Overhalla
www.overhalla.kommune.no

Overhalla është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 729 km² dhe popullsi 3540 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]