Namdalseid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Namdalseid (kthjellim).


Namdalseid
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Namdalseid

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Nord-Trøndelag
Kryeqëndra Namdalseid
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Steinar Lyngstad (Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°17′V 11°10′L / 64.283°V 11.167°L / 64.283; 11.167 (Namdalseid)Koordinatat: 64°17′V 11°10′L / 64.283°V 11.167°L / 64.283; 11.167 (Namdalseid)
Sipërfaqja 770 km2
Popullsia 1.779 banorë 2004
Dendësia 2,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Eibygg
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1723
Vendndodhja
Namdalseid is located in Norvegjia
Namdalseid
Namdalseid
www.namdalseid.kommune.no

Namdalseid është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 770 km² dhe popullsi 1779 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]