Namsskogan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Namsskogan (kthjellim).


Namsskogan
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Nord-Trøndelag
Kryeqëndra Namsskogan
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Kari Ystgård
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°52′V 12°58′L / 64.867°V 12.967°L / 64.867; 12.967 (Namsskogan)Koordinatat: 64°52′V 12°58′L / 64.867°V 12.967°L / 64.867; 12.967 (Namsskogan)
Sipërfaqja 1.417 km2
Popullsia 916 banorë 2008
Dendësia 0,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Namsskoging
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1725
Namsskogan is located in Norvegjia
Namsskogan
Namsskogan
www.namsskogan.kommune.no

Namsskogan është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1417 km² dhe popullsi 916 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]