Flatanger

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Flatanger (kthjellim).


Flatanger
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Nord-Trøndelag
Kryeqëndra Flatanger
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Reidar Lindseth (V)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°25′V 10°54′L / 64.417°V 10.900°L / 64.417; 10.900 (Flatanger)Koordinatat: 64°25′V 10°54′L / 64.417°V 10.900°L / 64.417; 10.900 (Flatanger)
Sipërfaqja 460 km2
Popullsia 1.221 banorë 2004
Dendësia 2,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Flatangring
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1246
Flatanger is located in Norvegjia
Flatanger
Flatanger
www.flatanger.kommune.no

Flatanger është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 460 km² dhe popullsi 1221 banorë.[1]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]