Grong

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Grong (kthjellim).


Grong
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Nord-Trøndelag
Kryeqëndra Mediå
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Erik Seem (Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°31′V 12°37′L / 64.517°V 12.617°L / 64.517; 12.617 (Grong)Koordinatat: 64°31′V 12°37′L / 64.517°V 12.617°L / 64.517; 12.617 (Grong)
Sipërfaqja 1.136 km2
Popullsia 2.530 banorë 2004
Dendësia 2,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1234
Mediå is located in Norvegjia
Mediå
Mediå
www.grong.kommune.no

Grong është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1136 km² dhe popullsi 2530 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Grong – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]