Jump to content

Përdoruesi diskutim:AT44/Arkivi 2015

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin AT44/Arkivi 2015. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.


Ndryshimi e kutisë për Greqinë[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Ammartivari

Kam bërë një ndryshim në Infobox për Greqinë (Stampa:Infobox GRE fshat). Ammartivari, kur do kesh kohë, vallë ju mund të vësh ngjyrat kombëtare për Greqinë (në Infobox) dhe flamurin dhe të bësh përmbajtjet e kutisë infobox e Greqisë të shfaqet në faqen e saj? Ndihmën tuaj do të jetë shumë i vlerësuar.

Të fala

(Resnjari (diskutimet) 22 Shkurt 2015 11:42 (CET))

--Rrjedha 22 Shkurt 2015 13:18 (CET) ok. jamper admin perkrah kandidature suaj

Faleminderit për përgjigjen tuaj[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Ammartivari

Më fal që nuk isha i qartë. Unë ç'kisha ndërmend ishte që të ketë shablloni i Greqisë ti ngjajë shabllonit si në faqen e Paramithisë (shih artikulin Paramithia per shëmbllin), por me ato parametrat të ekzistojnë në shabllonin e vet të Greqisë (dhe jo duke përdorur shabllonin kryesore: Stampa:Infobox vendbanim për të gjithë artikujt për Greqinë. Kërkoj të jetë kutija e Greqisë e vet me kategoritë e veta). Kështu që ato parametrat mund jenë të standardizuara për Greqinë. Unë nuk jam i sigurt se si përdoruesi Shqpsh e bëri atë (ai është në Wikipedia franceze, por nuk ka përdorur llogarinë e tij për një kohë). Mendova se ju mund të jesh në gjendje të bësh si ai e bëri. Për shabllonet dhe infoboxes, kam disa vështirësi me të. Dhe shumë nga Infoboxes në Wikipedia shqiptare duhet fiksimin, veçanërisht ato për Maqedoninë dhe Malin e Zi. Në këtë moment, unë shpresoj për të bërë kutinë e Greqisës në rregull. Ndihmën tuaj do të jetë shumë i vlerësuar.

(Resnjari (diskutimet) 22 Shkurt 2015 16:21 (CET))


Pershendetje mik i nderuar edhe une...[Redakto nëpërmjet kodit]

--Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:59 (CET)Rrjedhas, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues

--Koka11 23 Shkurt 2015 14:21 (CET) FLM mos ke dro prej Përdoruesi:Planeti, i tillë eshte nese dihet per ke punon...?!

Kanddimi per Admin[Redakto nëpërmjet kodit]

Kandidimi per admin.. i Koka11[Redakto nëpërmjet kodit]

Koka11 (diskutim · kontribute) PËR --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:51 (CET)

 • Arsyeja për kandidim. Kandidojë Koka11 - Ka qenë anëtar prej 2008 (nga redaktimi i parë),ka rreth 35000 redaktime dhe kontribute, afer 100 faqe, dhe kërkoj të mbështetet nga redaktorë të rregullt. Dhe unë për jam PËR ...nga Rrjedha.

Votimi për kandidatin sepse si kandidat pranojë kandidaturën. ... e sponzorizuar nga --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET) Koka11 pranoi për administrues edhe unë kërkoi një votë dhe po kërkoj mështetjen tënde.

Faliminderit . per votim me nderime Përdoruesi:Koka11 PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Koka11

Tung Ammartivari

Thanks for the reply. Though it is Albanian Wikipedia, as this involves technical issues, i'll reply in English as it’s a little easier. A couple of years back i had created the infobox for Greece. I used the template available for Macedonia and Montenegro and copied their information for the Greece infobox template, since the inner workings of creating templates are sadly not my specialty. As you’re aware of the Albanian wikipedia pages for Albanian villages in Montenegro, that infobox template is inferior. Putting a proper map in it is difficult and the whole infobox looks ugly. I then came across the infobox template which is generic > Stampa:Infobox vendbanim. I copied and pasted segments of it (in the Perdorimi section, which I cannot make appear in the Greece infobox page)for the Paramithia page. Few things were lacking though, like the flag or map. Shqpsh was able to assist me with that. However, that template information on Paramithia's page originates from the generic Stampa-infobox vendbanim. Instead what i did was copy and paste all the contents from the generic infobox (through the redakto tekstin burimor option) and pasted them in the Greece infobox. I prefer that there is a readymade infobox on Greece with flag and so on as a template, and that all reference are linked to that and not the generic infobox page as is the case with Paramithia, Parga and Voshtina pages. I want the Greece infobox to create the results as in those 3 pages, not the generic one. I am also not sure also how to add certain details for flag or national colour within the complex infobox. I am also not sure how to make those contents appear of the Infobox page, so then they can be used on other pages. Apologies on this. There are many pages on wikipedia shqip that have nice infoboxes for other places around the world, but when it comes to Albanian inhabited areas and the pages associated with them, they are of low quality. If time permits and have expertise in this area, i would appreciate your help very much. Or if you’re aware of some Albanians on Wikipedia shqip who know how to do this please pass their details on to me. As you might be a future administrator, many articles on villages regarding Albania, Kosova, Macedonia, Montenegro need fixing. The ones on Greece, apart from the infobox issues, i have taken care off. Some like Filat will be expanded and finished sometime this year. I start university next week, so large undertakings as that will wait a while. Where i can contribute is taking the templates from the main infobox of a country and then putting in the new template in all the village articles. All i need is assistance with the main infobox page. And as the Paramithia, Parga, Voshtina and Suliotët pages show, you know what type of quality i do and what I am after in achieving. Albanian Wikiepdia needs to be of high quality, at least the pages that deal with Albanian settlement before we make pages about other places in the world that look better. I know it might sound a little over the top, but i am passionate about this.…. I wish you all the best and success in your candidature for administrator !

Te fala

Tung Ammartivari

Regarding the territorial division in Greece, the options in Albanian presented in the generic infobox template are good. They correspond to Greece’s internal divisions. Rajoni would be the periferi, Qarku would be the regional units, Komuna would be the demoi, and Bashki would correspond to Demotikes enotites. The only difference that I would request would be to place the Bashki option below the Komuna option in the redaktimi page so it would appear in that order in the perdorimi section. Also all the options offered in the generic infobox that after appear in the Perodrimi section would be great to have in the Greece infobox. It allows more options. The only suggestion that I would make is to add an another option under Famullia (paraish) and that would be village saint or it would appear in the infobox (I think it should be added for the generic one and the Greece infobox too) as Shënjtor i fshatit or Shënjtori i fshatit or Shënjtor/i i vendbanimit (this third option might be the better one so it is generic and covers both city, town and village), it’s up to you though. I was also looking as the code name for Greece. The infobox name would need to be changed to GR instead of GRE. Faleminderit për ndihmën me të gjitha.

Të fala

(Resnjari (diskutimet) 24 Shkurt 2015 06:02 (CET))

Stampa (few other additions)[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung Ammartivari

Thank you for the wonderful work you have done so far ! A few options that are absent, but would be good to have are those below. Though some are there, others are not though they exist in the generic infobox. I thought that this order would come out best in the perdorimi section. Could the option |Periferia = be |Rajoni = instead, as it is the Albanian adminstrative equivalent of the Greek periferi ? Once again, thank you for your excellant assistance.

|Famullia = |Shënjtori = |Vendasit = |Krahina etnografike/gjeografike = |Sipërfaqja = |Popullsia = |Dendësia =

|Themelimi = |Zona Kohore = |Ora Verore = |Kodi Postal = |Prefiksi = |Targa e automjeteve = |Kryetari i Komunës = |Partia udhëheqëse = |WebFaqja = |E-Posta =


Te fala (Resnjari (diskutimet) 24 Shkurt 2015 16:02 (CET))

Përshëndetje Ammartivari

Ju faleminderit për ndihmën dhe kutia është tamam. Sa i përket artikuj të tjerë që unë kam shkruar me hollësi, ato të Pargës, Voshtinës, dhe Suliotët, çfarë sugjerime tjetër do thosh duhet për të bërë? Po ashtu, si i klasën ato artikuj për cilësinë?

(Resnjari (diskutimet) 25 Shkurt 2015 07:34 (CET))

Njoftim për kandidim[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar Ammartivari, po vendos këtë mesazh për t'ju njoftuar se kam vendosur kandidimin tim për administrues. Kur të mundeni, jeni të lutur t'i hidhni një sy aktivitetit tim dhe të votoni në seksionin përkatës në këtë faqe këtu.-- Mr. Pseudo diskuto 8 mars 2015 00:27 (CET)

Diskutim tek faqja e diskutimit[Redakto nëpërmjet kodit]

Meqë e di se çpo të hapet diskutim në kuvend bëhet një mish mash total, do të të këshilloja që diskutimin ta hapësh tek faqja përkatëse e diskutimit të Artikullit. Dmth tek Diskutim:Muhammedi. Meqë është një temë specifike dhe i takon vetëm atij artikuli. -- Mr. Pseudo diskuto 8 mars 2015 18:52 (CET)

Me të vërtet se këtu diskutimet janë shumë të pastandardizuara dhe askush nuk merr vesh askend, po un e pata si ide fillestare që diskutimi të bëhet në Kuvend si pasojë e aktivitetit të vetë Wikipedias shqipe, sepse shumë pak veta do të merrnin pjesë në faqen e diskutimit. Para se ta filloj doja të kisha dashur të dija mendimin tënd për çeshtjen, sepse je nga të paktit aktiv.--AMMARTIVARI DISKUTO 8 mars 2015 19:57 (CET)
 • Përshëndetje Ammartivari, është mirë të editohen edhe në anglisht.Kishte me qenë shum me rëndësi. Unë nuk mundem me përkthy, e as me shkru në anglisht , kishte me qenë mirë me i redaktu krimet e mëhershme jo vetëm të fundit ku kishim me i redaktu edhe këto masakra, mandej Plaven e Gucinë e kështu me radhë.--Planeti (diskutimet) 12 mars 2015 18:53 (CET)

A mundet një faqe të griset.[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Ka një faqe të përcjellimit (https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Komuna_e_Prevez%C3%ABs&redirect=no) që është problematike sepse shkon në faqen Qarku i Prevezës. Duke bërë kështu që në qoftë se dikush të kërkuar për të krijuar një faqe të quajtur Komuna e Prevezës, që do të jetë një çështje se Wikipedia shqip tashmë mendon se një faqe e tillë me këtë emër ekziston. A mund të griset? Si për të gjitha artikujt e çame, ata janë të gjitha përditësuar. Nëse keni kohë, mund të keni kontrollim të shpejtë të artikujve Spllanca dhe Sevastoi nëse mos ketë ndonjë gjë me ato. Resnjari (diskutimet) 15 mars 2015 16:24 (CET)

Faleminderit Resnjari (diskutimet) 15 mars 2015 16:36 (CET)

Vandalizëm i çuditshëm[Redakto nëpërmjet kodit]

Po të raportoj një vandalizëm që është mjaft i sofistikuar dhe të kërkoj që ta bllokosh IP në fjalë. Redaktimi i vetëm është tek faqja e Ismail Kadare por në modifikimin e parë ka shkruar fjalë të pista ndërsa në të dytin i ka fshirë. Nuk e di cili ka qenë qëllimi por mendoj se IP duhet bllokuar për nja ca kohë...-- Mr. Pseudo diskuto 17 mars 2015 17:12 (CET)

E bllokova për 3 ditë, nësë vazhdon përsëri merr bllokim të përhershëm.--AMMARTIVARI DISKUTO 17 mars 2015 17:19 (CET)

Përdoruesi Xixa[Redakto nëpërmjet kodit]

Më fal nëse të besdis, por mendoj se është e rëndësishme. Para disa ditësh vura re se Përdoruesi: Xixa ksithe postuar nja dy biografi të kopjuara komplet nga itnerneti - faqe gazetash. Ia largova pjesërisht materialin dhe venodsa stampa, por në fakt faqja duhej grisur totalisht. Sot iu futa një kontrolli të të gjitha faqeve të hapura nga Xixa dhe janë 99.9% materiale të kopjuara nga gazetat. Po iu vendos të gjithave stampën e grisjes. Ajo që mendoj unë është se Xixa duhet përjashtuar nga sq.wikipedia. E them këtë me bindje të plotë sepse duke parë faqen e tij të diskutimit, ku i janë bërë kritika të ngjashme gjatë viteve dhe jo vetëm që nuk është përgjigjur por edhe nuk ka ndryshuar qëndrim. Të gjithë artikujt që ka postuar, jo vetëm janë cung, pa referenca por janë edhe të kopjuar. Fotot që ka ngarkuar janë me të drejta autori, pra nuk mund të vendosen. Ai përdorues vetëm kopjon. Nuk po i gjej një redaktim me vlerë. Përpara se të hap votimin (me gjasë në fundjavë kur kam pak më shumë kohë) doja një mendim tjetër.-- Mr. Pseudo diskuto 17 mars 2015 17:34 (CET)

Duke parë mënyrën e redaktimit të Xixa-së të bën të mendosh se s'ka as 10 ditë në Wikipedia, por duhet ditur se llogaria është formuar në vitin 2006 dhe aktualisht numëron më shumë se 35,000 redaktime. Edhe fakti tjetër për ngarkimin e fotove pa leje paraprake është dukuri e Xixa-së. Unë nuk po i dal në mbrojtje por mendoj se përodruesi në fjalë duhet paralajmëruar se në rast të përsëritjeve të gabimeve të bllokohet.
P.S.: Personalsiht mendoj se Xixa ka frymë wikipediane por i mungon veprimi dhe shkrimi enciklopedik. --AMMARTIVARI DISKUTO 17 mars 2015 18:00 (CET)
Nuk e di nëse e mban mend Xixën, i cili pas kritikave tona nuku duk më këtu në sq.wiki.Por zbulova krejt rastësisht se Xixa ka qenë aktiv tjetërkund. Ndërsa postoja dy materiale në domen publik tek sq.wikibooks Xixa vura re se ka ca muaj që postoka banalitete politike të kopjuara nga gazetat. Nuk e di nëse ke ndonjë autoritet mbi atë projekt... por nëse ke autoritet sikundër këtu mendoj se Xixa duhet bllokuar për nja 1 vit. Nëse adminat në sq.wiki nuk kanë autoritet tek sq.wikiboks unë do të shkoj të kërkoj një bllokim global të User: Xixa tek metawiki. Për mendimin tim ai person ka probleme me të kuptuarit e shqipes dhe të logjikës më minimale.-- Mr. Pseudo diskuto 1 prill 2015 20:10 (CEST)
E vërtetë se nuk është më aktiv këtu dhe besoj se e ka kuptuar situatën. Sa i përket Wikibooks unë shumë rrallë e shikoj, është një kaos i vërtet atje. Për fat të keq nuk kam autoritet atje, sepse çdo projekt privilegjet i ka të ndara. Ja hedha një sy dhe i vetmi admin (burokrat) i cili ka mundësi se është "gjallë" është Puntori. Të kthehem tek Xixa, shihet qartë se kontributet e tija nuk janë për Wikibooks, por eventualisht mund të postohen tek Wikisource, projekt me artikuj dhe shkrime origjinale, apo në Wikilajme. --AMMARTIVARI DISKUTO 1 prill 2015 20:21 (CEST)
Në javën në vazhdim do informohem rreth veprimit të duhur burokratik dhe eventualisht do të shkoj të ankohem tek metawiki.-- Mr. Pseudo diskuto 1 prill 2015 20:38 (CEST)
Y U bë: Çështja u zgjidh. Metawiki report dhe Regjjistri i grisjeve sq.wikibooks. --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 6 prill 2015 17:17 (CEST)
Të lumtë dhe të përgëzoj për punën që po bën kundër vandalizmit. --AMMARTIVARI DISKUTO 6 prill 2015 17:26 (CEST)
Nëse tek Wikibooks mund të mblidheni dhe të votoni person të besueshëm për të redaktuar artikujt, unë pa asnjë hezitim do të emëroj Administruesit. Puntori (diskutimet) 13 prill 2015 17:24 (CEST)

Prsh, Ammartivari

Unë kam krijuar një tabelë në seksionin e kulturës së Qarku i Prevezës. Ajo tabelë përdorën shabllonin wikitable: poet që ka këngë të rralla çame të rajonit. Kur ju keni kohë, mund ti bësh të jenë ato tabela të vazhdueshme, (një pas tjetrit në tabelën dhe jo ndarë si janë tani) ? Resnjari (diskutimet) 21 mars 2015 10:39 (CET)

Tamam, perfekt ! Faleminderit Resnjari (diskutimet) 21 mars 2015 11:24 (CET)

Shikoji pak redaktimet e kësaj IP. Herën e fundit kishte larguar një stampë që kisha vendosur. Me shumë gjasa, duke parë nga temat që ka postuar, duhet të jetë Përdoruesi: Qafzeh pra vetë subjekti real.-- Mr. Pseudo diskuto 22 mars 2015 23:26 (CET)

E shikova kontibutin e tij dhe dallohet se kontibon për disa persona me mbiemër Qafezezi që nuk janë të njohur prej meje. Unë ja lashë në faqen e diskutimit një paralajmërim, që nëse nuk vendos referenca të gjitha ato faqe do të grisen. Mendoj se do të marrë vesh.--AMMARTIVARI DISKUTO 23 mars 2015 08:43 (CET)

Pershendetje zoti Ammartivari! Ju pergezoj per kujdesin Tuaj,ne lidhje me biografine e Martin Qafzezit. Ju siguroj se te gjitha sa shkruhen aty jane te sakta dhe te vertetuara jo vetem me gazetat te cilat kane shkruar per kete femije te talentuar,por ,disponohet diplome per cdo ekspozite te hapur personale apo ne grup..Gjithashtu disponohen edhe video te televizioneve te ndryshme shqiptare qe kane ardhur ne keto ekspozita dhe kane intervistuar Martin Qafzezin 14 vjecar...Gjihtsesi une e kuptoj cudine tuaj,sepse Martini ka nje aktivitet shume te hershem...Ju falenderoj edhe nje here per kujdesin Tuaj dhe ju uroj pune te mbare! Me respekt, Qafzeh

Të lutem hidhi një sy redaktimevet të Përdoruesi: Albanian04 tek artikulli mbi Ibrahim Rugovën. Redaktimi në fjalë është ky këtu. Unë e kisha larguar më parë me arsyetimin se materiali nuk mund të shtohet në gjendjen e atjeshme, por duhet të plotësojë këto kushte: 1. Që të jetë në alfabet të plotë të shqipes. 2. Që të vendoset në seksionet përkatëse dhe jo tek fragmenti hyrës sepse fragmenti hyrës shërben për të paraqitur përbajtjen e seksioneve dhe jo për të mbajtur material propagandistik, pavarësisht nëse ky është apo jo kombëtarist apo nacionalsit etj... Dua që ti si administrator, jo vetëm që të japësh një mendim por nëse gjykon se kritika ime është e saktë ta kthesh redaktimin e Albanian04 dhe t'i japësh një paralajmërim të fundit dhe eventualisht në rast përsëritje t'i japësh një pengesë në redaktimin e atij artikulli/apo bllok të përkohshëm. Unë nuk do të veproj më në atë artikull deri sa të kem një përgjigje tënden apo të një administratori tjetër. Ndjesë për shqetësimin.-- Mr. Pseudo diskuto 29 mars 2015 00:33 (CET)

Prsh, pasi e lexova pjesën që ai ka shtuar nuk ka vend në Wikipedian shqip, sidomos në një artikull të një personaliteti kaq të shuqar. Kushtet që ke vendos janë më se të saktë. Unë personalisht do ti vendos një paralajmërim në faqen e diskutimeve. Faleminderit për punën që po bën. --AMMARTIVARI DISKUTO 29 mars 2015 09:38 (CEST)

Besoj kjo IP e meriton nje bllokim per veprimet e perseritura vandale ne faqe te ndryshme. Shiko ketu...-- Mr. Pseudo diskuto 1 prill 2015 13:22 (CEST)

E bllokova. --AMMARTIVARI DISKUTO 1 prill 2015 17:19 (CEST)

Stampat nuk duhet të largohen[Redakto nëpërmjet kodit]

Mund të bësh diçka për këtë tipin që largon stampat e mirëmbajtjes si në këtë rast. Është veprim i përsëritur. Është Përdoruesi: Qafzeh. Ka marrë disa paralajmërime deri tani...-- Mr. Pseudo diskuto 3 prill 2015 14:37 (CEST)

Edhe unë i dhashë dy paralajmërime (këtu) dhe duket se ai po i shpërfill. Si pasoj po i jap një bllokim një javor edhe një sqarim në faqen e tij të diskutimit pse u bllokua.--AMMARTIVARI DISKUTO 3 prill 2015 14:41 (CEST)
Flm! -- Mr. Pseudo diskuto 3 prill 2015 14:43 (CEST)

Mirëmbrëma. A mund të japish edhe ndonjë shpjegim për votën tënde? Tung.--Alboholic (diskutimet) 6 prill 2015 19:52 (CEST)

Nëse më lejohet të jap mendimin tim. Vota e tij besoj e ka shpjegimin vetevident nga sjelljet e tua. Siç të kam thënë deri tani tjetërkund, nëse ke dëshirë të punosh, shko tek kategoritë e faqeve që kanë nevojë për punë dhe puno. Deri më tash vetëm sa u ke rënë në qafë të tjerëve kot së koti...--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 6 prill 2015 19:55 (CEST)

VisualEditor News #2—2015[Redakto nëpërmjet kodit]

10 prill 2015 21:45 (CEST)

Përshëndetje !

Po, fshijeni atë (Stampa:Infobox GRE fshat). Por të kesh kohë, mund të më ndihmosh mua me një gjë (sepse kjo është gjë teknik, do të them atë në anglisht).

In the Chameria article, could you where it says "klikoni ketu", create a redirect to the "traditat muzikore" in the Qarku i Prevezes article (similar like in the english ISIL article to a certian section, e.g. Timeline of recent events), and vice versa with a redirect from the Qarku i Prevezes page to the "traditat muzikore" section of Qarku Cameria. Also in the Qarku Cameria page, in the Music section where the table with the 4 songs are, in the top row where it says "Disa këngë popullore nga Çamëria" could you make that one column. Also, is it possible to make all the songs stay at the top near the first row instead of those gaps being there ?

Resnjari (diskutimet) 13 prill 2015 16:55 (CEST)

Perfekt. Falemenderit për të gjitha !

Resnjari (diskutimet) 13 prill 2015 17:39 (CEST)

Redaktimet............[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung ! Unë kam përfunduar të dy artikujt Qarku Çamëria dhe Qarku i Prevezës dhe kam provuar për të bërë sa më shumë redaktimet prej ana time. Unë kam shtuar informata nga burime që bursat shqiptare kanë munguar, lidhjet me harta të hollësishme dhe madje edhe muzikë shqiptare nga Prevezës. Nëse keni kohë, por do të jesh në gjendje për të redaktuar ato gabime të vogla gramatikore, ose si administrator të gjeni njerëz të tjerë që mund të jenë të interesuar për të bërë atë.

Resnjari (diskutimet) 16 prill 2015 14:09 (CEST)

Çkemi! Doja të të pyesja nëse më ndihmon dot me një diçka, sepse nuk kam mjaftueshëm njohuri nga krijimi dhe implementimi i stampave apo shablloneve. Provova të vendosja kodet përkatëse të stampës PageTabs tek nënfaqet e mia, që janë: Përdoruesi:Mr. Pseudo/TopSecret, Përdoruesi:Mr. Pseudo/FutjeHundësh Përdoruesi:Mr. Pseudo/tabs por nuk funksionoi. Me sa duhet duhet krijuar faqja me kodin "burimor" që thërritet mëpastaj nga kodet që vendosen tek nënfaqet... Por ndryshe nga stampat e thjeshta që kam krijuar deri më tani, kësaj radhe nuk ia kam idenë se çfarë bëj... E kuptoj që duhet një faqe me titull pak a shumë të tipit: Stampa:PageTabs... por nuk di çfarë të vendos, ngaqë nuk di se çfarë të kopjoj nga faqja përkatëse tek en.wiki. Më ndihmon/këshillon dot?? P.s: Vallë të jetë ky kodi i stampës?--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 18 prill 2015 01:19 (CEST)

Tjeta, e pashë stampën shkurt por me module duhet patur pak kujdes se janë të komplikuar. Do të mundohem ta krijoj në wikipedian tonë por ndonjë ditë tjeter se kam ca provime këto kohët e fundit.--AMMARTIVARI DISKUTO 18 prill 2015 16:03 (CEST)
Ok. Do ta bëja vetë, por ngaqë nuk kam njohuri nga programimi, do të më duhej shumë kohë për të vepruar me siguri. Nuk dua të krijoj probleme ndaj. Suksese në provime! --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 18 prill 2015 16:14 (CEST)

Rrjedha dhe Koka11[Redakto nëpërmjet kodit]

Po të njoftoj se mbi bazën e kësaj këtu https://meta.wikimedia.org/wiki/Steward_requests/Checkuser#Rrjedha.40sq.wikipedia dhe fakteve që dolën prej spuntos që mora nga shkëmbimi i shkurëtr me M/A-në, do të marr masa për bllokimin e përhershëm të Rrjedhës. (Rrjedha dhe Koka11 janë të dyja llogari të të njëtit person - është e kotë të kërkohet ndonjë kontroll mbi IP; mjaft të shikohet faja e Rrjedhës në en.wiki dhe ajo e Koka11 në sq.wiki... prezantohen me të njëjtim emër.). Për më tepër Koka11 do të bllokohet për një periudhë 1 vjeçare. --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 26 prill 2015 21:13 (CEST)

Pse??? ja Linku i faqes kontestues:^|https://en.wikipedia.org/wiki/User:Rrjedha --46.99.47.207 29 prill 2015 13:47 (CEST)
Je patetik. Ke krijuar nje varesi patologjike te tmerrshme ndaj wikipedias. Infot tek faqja jote ne en.wiki i ke modifikuar keto ditet e fundit... Por ti faleminderit qe vjen, se keshtu marrim vesh edhe IP-te e tua te tjera dhe ti bllokojme dhe ato. --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 29 prill 2015 15:02 (CEST)
Bllokim pa paralajmërim, krijimi i më shumë se një llogarie përbën shkelje të rëndë të rregullave. --AMMARTIVARI DISKUTO 29 prill 2015 18:30 (CEST)
Ka marrë mijëra paralajmërime. Dhe në fakt nuk u bllokua vetëm sepse gënjeu mbi të paturit e më shumëllogarive, por u bllokua sepse ndërsa u bllokua me njërën e përdori tjetrën për t'i shpëtuar bllokimit. Tani po përdor IP të cilat do të bllokohen ("të gjitha pa paralajmërim").--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 29 prill 2015 20:23 (CEST)
Më në fund të lirohemi, kaherë na ka maltretu. --PLANETI DISKUTO 29 prill 2015 21:20 (CEST)

Issues regarding the Roma articles[Redakto nëpërmjet kodit]

Prsh. Ammartivari. Here on Wikipedia shqip we have three articles that deal with the Roma. The main article Romët and the other two Jevgjit and Ashkali. Because the others also pertain to Roma populations, i thought that it would be a good idea to tag them as being in need of a merger. Or at the very least of have some terminology cleaned up such as in the article "Jevgjit" which has words like Magjup. Both Jevgjit and Magjyp are considered derogatory by Roma who speak Albanian. Just thought i would let you know about what tags might be up for consideration or to be appropriate. I fixed the links area by placing the Romet article as the main one instead of Jevgjit.

Regards

Resnjari (diskutimet) 3 Maj 2015 10:05 (CEST)

Ok, mire. Falimenderit. Resnjari (diskutimet) 3 Maj 2015 10:32 (CEST)

Po gris disa faqe stampash apo me përmbajtje eciklopedike të krijuara nga Koka11. Lista është kjo: https://sq.wikipedia.org/w/index.php?limit=150&tagfilter=&title=Speciale%3AKontributet&contribs=user&target=Koka11&namespace=&tagfilter=&newOnly=1&year=2015&month=-1 Thjeshtë për të të thënë se çfarë po bëj. --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 9 Maj 2015 20:49 (CEST)

Vetëm vazhdo ;) --AMMARTIVARI DISKUTO 9 Maj 2015 20:52 (CEST)

Shikoje pak diskutimin tek M.Harito se mbase ti je më i arsyeshëm. Është material jo enciklopedik, jo neutral dhe i kopjuar nga gazatat këtu dhe këtu. Wiki nuk është faqe ku bëhet propagandë politike dhe botohen materiale politike propangadistike të miratuara nga "lartë". Normat e shkelura nga Planeti dhe përdorueset e tjera janë këto:

Shpresoj që ti të paktën të jesh i paanshëm. --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 10 Maj 2015 21:39 (CEST)

E thashë timen.--AMMARTIVARI DISKUTO 10 Maj 2015 22:01 (CEST)

Një tjetër gjë që do doja nga ti, kur të kesh kohë dhe që nuk ka lidhje me diskutimin e mësipërm, është që të shikosh dhe të më japësh sugjerime për përpilimin e këtyre dy faqeve Wikipedia:Konflikt interesi dhe Wikipedia:Politikat e bllokimit. Nëse ke sugjerime, kritika apo shtesa më kontakto ose tek faqja ime ose tek faqet e diskutimit të këtyre dy faqeve... --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 10 Maj 2015 21:46 (CEST)

Ok, kur të kem kohë do i shikoj më gjerësisht.--AMMARTIVARI DISKUTO 10 Maj 2015 22:01 (CEST)

Harxhon kohë kot. Jo vetëm që propozimi është i vetkuptueshëm dhe besoj i gjithëpranuar, por edhe di se ka patur një konsensus në të shkuarën... Prandaj konsideroje të mbyllur atë votimin. Është humbje kohe. Psh duhet Tirana dhe jo Tiranë, Vlora, dhe jo Vlorë, Prishtina dhe jo Prishtinë, etj etj. --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 10 Maj 2015 22:25 (CEST)

Është dhe normë gjuhësore, por nuk po implementohet në Wiki. Qindra arikuj cung për fshatrat e Shqipërisë përdorin trajtën e pa shquar, ndërsa edhe emëritmet e vendbanimeve të huaja janë të patransliteruar, duke futur dhe më shumë elementë të huaj.--AMMARTIVARI DISKUTO 10 Maj 2015 22:28 (CEST)
Dakord. Po ti mendon se duke rihapur një diskutim, përfundimi i të cilit është i gjithë ditur, do të bësh që ato artikuj të ndrshojnë vetiu, apo që përdorues të rinj t' hapin automatikisht siç duhet?... Jo... Ndaj them se propozimi që bën pranohet automatikisht sepse vetkuptohet... dhe se është e kotë që të harxhojmë kohë atje... Më jep ndonjë shembull artikujsh që thua se e kanë titullin e gabuar dhe i ndreq unë... --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 10 Maj 2015 22:31 (CEST)
I ke në Kategorinë Fshatra në Shqipër nja 2,710 artikuj dhe Prishtinën, Gjakovën e Pejën etj.--AMMARTIVARI DISKUTO 10 Maj 2015 22:46 (CEST)
Ato duhen spostuar të gjitha... --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 10 Maj 2015 22:58 (CEST)

Stampat dhe kodet[Redakto nëpërmjet kodit]

Mos bëj ndërhyrje mbi stampat pa kuptuar çfarë bën. Stampat kanë ndikim mbi shumë artikuj dhe shumë pjesë të wikit kështu që duhet të kesh shumë kujeds. Shikoj që ndëryhrjet e tua kanë krijuar goxha dëmtime, dhe personalsisht jam pak i shqetësuar. Psh, koordinatat tek faqja mbi Stadiumi Qemas Stafa daëin gabim - nuk e di nëse është gabimi yt... Një tjetër gjë është se teksti mbi këtë shiritin në bojëqielli (Përdoruesi:Mr. Pseudo/babel) më para më dilte në qendër, ndërsa tani më del në krahun e majtë. Si shpjegohet kjo? (Besoj është edhe kjo ndërhyrja jote... apo e kam gabim?)... Prandaj të këshilloj që të mos bësh më ndërhyrje mbi stampa apo kode që nuk i kupton... Më parë eksperimento në faqet apo nëfaqet e tua dhe nëse mendon se funksionojnë propozoji për ndryshim... Pres që të më mirëkuptosh... -- Mr.Pseudo 16 Maj 2015 12:23 (CEST)

Sa i takon stampës Coord ajo është me defekt, provova ta ndreq por nuk munda dhe e ktheva në formën e mëparshme. Sa për ndikimin në faqen tënde nuk e kuptoj çfarë është ngryshuar, sepse nuk shoh ndonjë defekt. Ta qartësoj situatën unë kam ndryshuar vetëm madhësinë e germave në infobox, sepse ato të mëparshmet ishin shumë të mëdha (88%) ndërsa i ktheva në (0.9em) siç i kanë shumica e Wikipediave. Në ndërkohë mendoj se duhet kërkuar ndihmë nga jashtë që të na ndreqin Stampën:Coord. --AMMARTIVARI DISKUTO 16 Maj 2015 16:49 (CEST)
Nëse ka mundësi mos bëj më ndërhyrje ku nuk i kupton sepse pastaj janë të vështira për tu kthyer pas... Stampa tek faqja ime mund të jetë prekur nga ndonjë nga ndryshimet që ke bërë ti. Por meqë pash se redaktimet e tua janë kundërthënëse, pra nuk ia ke idenë se çfarë je duke bërë, meqë disa redaktime i ke kthyer pas, kjo dmth se edhe ti je i ndërgjegjshëm që shpesh nuk di se farë je duke bërë (përndryshe nuk do ti kishe ktyher pas disa prej redaktiemve të tua) - dhe ndaj them se ndonjë nga ndryshimet e tua mund të ketë ndikuar tek kodi i "stampës" collapse top & bottom. Dhe një gjë tjetër është se kur bën ndryshime që prekin shumë gjëra, mundohu të pyesësh të tjerë përdorues aktivë (jo mua personalisht) që të konsultohesh. Nëse nuk ka në wikin shqip, atëherë është mirë të kërkosh ndihmë apo edhe këshillë tek meta.wikimedia. Nuk do doja që ta dëmtonim wikin duke bërë gjëra që nuk dimë çfarë po bëjmë... Ky është meraku im. Fundjavë të mbarë! -- Mr.Pseudo 16 Maj 2015 17:27 (CEST)
Po i kthej të gjitha redaktimet sepse ka diçka që nuk di si ta ndreq, në ndërkohë jam duke u konsulltuar me një përdorues nga wikipedia serbokroate. Sa për info kur ti kthej redaktimet madhësia e germave në infobox do të rritet sikur ishte më parë. --AMMARTIVARI DISKUTO 16 Maj 2015 17:30 (CEST)
Nuk di të them me siguri nëse i ke bërë ti, apo nëse vijnë nga ndryshime në kodin e pëgjithshëm të wikit, por fakti është se pasi ti ke ndërhyrë në një sërë stampash ka patur disa ndryshime në paraqitjen e tyre, midis të cilave ajo tek paraqitja e stampës "collapse top & bottom" dhe madje edhe e stampës grise. Ja psh shiko tek kjo që sapo e aplikovaSelman Kadria (film). Nëse mendon se e ke bërë ti, mundohu ta ndreqësh... dhe është mirë nëse ndihmën e kërkon tek meta.wikimedia (kjo është ajo që ka njëfarë kontrolli dhe autoriteti mbi wikit e tjera, jo ajo serbokroate). Ndërkohë mund ta raportoj edhe unë këtë gjë që ka ndodhur... -- Mr.Pseudo 16 Maj 2015 17:36 (CEST)

E kishe shkaktuat ti...[Redakto nëpërmjet kodit]

Ok. Tani është e qartë se këto probleme i ke/kishe shkaktuar ti (padashje natyrisht). Unë nuk di të gjykoj nëse ndërhyrjet e tua janë plotësisht të lejueshme, sipas normave të wikit, sidomos kur flitet për kodet e përgjithshme, ndaj të sugjeroj që të mos bësh më ndërhyrje si këto të fundit... Pasi i zhbëre disa nga nëdrhyrjet e tua... stampat u kthyen në gjendje normale. Të paktën stampa grise dhe ato të përdoruesa në faqen time. Flm. -- Mr.Pseudo 16 Maj 2015 17:41 (CEST)

Kërkoj falje, por prap se prap duhet të kontaktojmë me met.wiki që të na bëjë update disa module dhe stampa, më primare infobox, coord dhe navbar. Nuk di nëse e ke vrejtur se sa të shëmtuar e kemi Stampën:infobox me këto shkronjat e mëdha. --AMMARTIVARI DISKUTO 16 Maj 2015 17:44 (CEST)
Pas kësaj që ka ndodhur besoj se në rast se bëhen ndryshime në kode të përgjithshme, është mirë të kërkohen sugjerime. Përndryshe në stampat e tjera, që janë më të thjeshta mund të praktikohesh në faqen tënde dhe pastaj ti krijosh... Unë kështu e mendoj...Punë të mbarë. -- Mr.Pseudo 16 Maj 2015 17:48 (CEST)
Pasi je admin, a mendon se duhen zvogëluar germat në stampën infobox, sepse e di si ta bëj pa shkaktuar ndryshime të tjera. --AMMARTIVARI DISKUTO 16 Maj 2015 17:50 (CEST)
Tek cila stampë në mënyrë më specifike? -- Mr.Pseudo 16 Maj 2015 17:57 (CEST)
Tek Stampa:Infobox, e cila është burimore. Nga ajo mvaret Stampa:Infobox stadium, Stampa:Infobox dramë, Stampa:Infobox partia politike etj. të cilat janë stampa të mvarura plotësisht nga stampa Infobox, e cila është kryesore, ajo pra shfrytëzohet që të krijohen infoboxe të ngjajshme duke mos krijuar infoboxe të pavarura (siç është Stampa:Infobox vendbanim). Ajo çfarë kërkoj të ndërroj konkretisht është në vend të:
 .infobox {
 border: 1px solid #aaa;
 background-color: #f9f9f9;
 color: black;
 margin-bottom: 0.5em;
 margin-left: 1em;
 padding: 0.2em;
 float: right;
 clear: right;

me këtë

  .infobox {
  border: 1px solid #aaa;
  border-spacing: 3px;
  background-color: #f9f9f9;
  color: black;
  /* @noflip */
  margin: 0.5em 0 0.5em 1em;
  padding: 0.2em;
  /* @noflip */
  float: right;
  /* @noflip */
  clear: right;
  /* @noflip */
  text-align: left;
  font-size: 0.9em;
  line-height: 1.5em;

Dmth vetëm anën stilistike dhe estetike. Jam konsulltuar edhe me një redaktor nga Wikipedia serbokroate që më ka ndihmuar edhe herë tjera.--AMMARTIVARI DISKUTO 16 Maj 2015 18:06 (CEST)

faqja asti papa[Redakto nëpërmjet kodit]

Mirembrema,

Ju lutem a mund te shqyrtoni dhe te konfirmoni ndryshimet qe kam bere te faqja Asti Papa. Mr. Pseudo nuk eshte i lire me sa duket sepse nuk eshte pergjigjur. Nga ana tjeter Me Pseudo me tha (mesazhi i tij ketu poshte) qe per te hequr stampat te faqja Asti Papa duhet te nderhyje dikush tjeter. A mund ta beni ju lutem ?

Duke ju falenderuar paraprakisht

Eva Poulichet

--Poulichet (diskutimet) 5 qershor 2015 21:17 (CEST)Normat e wikit keshillojne qe te mos redaktohen faqet e personave te afert, por qe nese ke sugjerime mund ti paraqesesh tekstin apo paragrafet e propozuar ne faqen e diskutimin se bashku me burimet perkatese dhe ti kerkosh nje perdoruesi tjeter qe ta shikoje dhe nese i duket e pershtatshme ta shtoje ne artikull.

Mr. Pseudo.

VisualEditor News #3—2015[Redakto nëpërmjet kodit]

13 qershor 2015 12:45 (CEST)


CEE Spring në Maqedoni[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Doja të ju lajmeroja zyrtarisht që konkursi CEE Spring ka përfunduar. https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikimedia_CEE_Spring_2015 Si pjesë e koordinimit të eventit në Shqipëri doja të ju falenderoja për kontributin :). Por në rastin tuaj e pata të pamundur të gjija kontributin për këtë konkurs, duke qenë se ju nuk i keni vendosur artikujt(pjesëmarres në konkurs nga shtetet përkatëse) tek lista e kontributeve. Faza e rradhës është shpallja e fituesve dhe për Shqipërinë me kontribute me shumë(në artikuj) është përdoruesi Atena. Vendi i dytë jam unë dhe vendi i tretë është përdoruesi Ariana. Më shumë gjeni këtu: https://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:CEE_Spring_2015 Fituesit janë shpallur në bazë të numërit të artikujve të redaktuar(që ishin pjesë e listës të shteteve përkatës) dhe në bazë të byteve të shtuara në përmbajtje. Ju lutem nqs keni kontribuar më shumë se fituesit e shpallur, vendosni artikujt sa me shpejt tek lista e kontribuesve. Nqs kontributi juaj është i konsiderueshem atëhere do rishikohen dhe nje herë fituesit(por ki parasysh që pjesë e përzgjedhjes ishte dhe raportimi i saktë dhe ne kohë) Aktiviteti i rradhës bëhet në Maqedoni: https://meta.wikimedia.org/wiki/CEE_WikiCamp_2015. Pjesëmarrës do të jenë 3 fituesit nga secili shtet. Në rastet kur fituesit nuk mund të marin pjesë, personat e tjerë do zgjidhen nga ai/ajo qe ka më shumë kontribute, pra përdoruesi Atena. Ju lutem mund të më kontaktoni me email(nga Wikipedia) që të kemi komunikim më të shpejtë për hapat e rradhës? Faleminderit :) --Margott (diskutimet) 24 qershor 2015 09:59 (CEST)

Hello Ammartivari, In the coming days there will be much media attention for the subject Freedom of panorama, as it is under discussion in the European Parliament. Freedom of Panorama is one of the keystones Wikipedia is built on: being able to take a picture of a public place and use it freely, like on Wikipedia. Albania has Freedom of Panorama but only for non-commercial use, so we can't use it on Wikipedia. Sadly the Albanian Wikipedia has no article about it and people can't read in their own language what it is about. So my question is if you can translate Freedom of Panorama to Albanian, the whole article or only the first section. Thank you! Romaine (diskutimet) 29 qershor 2015 03:58 (CEST)

stampa shqiptarët është aktualisht në përdorim në shumë artikuj... prandaj nuk kuptoj çdmth "ta fushim në përdorim sa më parë"?? -- Mr.Pseudo 27 korrik 2015 21:31 (CEST)

0k tani e kuptova. Ti ke zëvendësuar stampën ilirët me stampën e re të krijuar anga ti vetë... Por stampa ilirët kishte edhe përmbajte tjetër. Më duket se më ke folur njëherë për këtë çështje dhe mendimi im ishte që ta integrosh të gjithë informacionin tek një stampë... Aktualisht stampa shqiptarët nuk e ka infon që gjendej tek stampa ilirët. Nëse do të zëvendësosh stampën ilirët me atë shqiptarët, duhet t'i shtosh të gjitha infot... Nëse do të mbash dy stampa të ndryshme atëherë nuk shikoj arsye pse stampa shqiptarët të ekzistojë... meqë më duket si një gjë e panevojshme... mund fare mirë të përmirësosh atë që aktualisht ka emrin Stampa:ilirët. Ky është mendimi im. -- Mr.Pseudo 27 korrik 2015 21:39 (CEST)
Prsh, sa i takon pyetjes se pare, stampen e vendosa ne disa artikuj pasi ta vendosa pyetjen ne faqen e diskutimit. Sa i takon tani stampave, asaj Ilirët dhe Shqiptarët, kanë një përmbajtje plotësisht të ndryshme. Ajo ilirët tregon më shumë historinë e shqiptarëve, ndërsa kjo që e krijova unë Shqiptarët ka të bëj me përhapjen e shqiptarëve dhe disa të dhëna kryesore për kulturën dhe gjuhën.--AMMARTIVARI DISKUTO 28 korrik 2015 09:40 (CEST)
Të gjitha ato që ke vendosur tek shqiptarët mund të integrohen tek stampa ilirët. Pra sipas meje nuk është ok. -- Mr.Pseudo 28 korrik 2015 10:10 (CEST)

Nuk janë të barasvlefshme[Redakto nëpërmjet kodit]

Mos vendos ridrejtime të panevojshme si ky që ke bërë këtu: https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Shqiptaro-kanadez%C3%ABt&curid=167760&diff=1546774&oldid=1545378 Nëse ke argument të vlefshëm paraqite, por duhet ta kuptosh vetë se Shqiptarët në Kanada nuk është e barasvlefshme me Shqiptaro-kanadezët. -- Mr.Pseudo 13 gusht 2015 12:08 (CEST)

VisualEditor News #4—2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Elitre (WMF), 15 gusht 2015 00:27 (CEST)

Jo materiale të kopjuara[Redakto nëpërmjet kodit]

Ju lutem ndaloni. Nëse vazhdoni të vandalizoni Wikipedinë, siç keni bërë tek artikulli Fiqri Hasanaga, do të bllokoheni nga redaktimi i saj.


Mos vendos më material etë kopjuara nga shqipa apo edhe nga gjuhë të tjera të huaja si serbishtja, apo bosnjishtja. I referohem këtij rasti ku ke postuar një tekst të kopjuar nga gjuha boshnjake nga ky link: http://www.cdm.me/drustvo/crna-gora/ulcinj-dobija-ulice-majke-tereze-pavla-mijovica-simona-filipaja-fiqrija-hasanage-i-ali-podrimje -- Mr.Pseudo 16 gusht 2015 15:58 (CEST)

Sërisht burimet dhe materialin e kopjuar[Redakto nëpërmjet kodit]

Kishe kopjuar sërisht tekst nga një faqe në gjuhën boshnjake dhe e kishe postuar këtu: Bashkësia Islame në Mal të Zi. Tekstin e kishe kopjuar nga kjo faqe: http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=232:islamska-zajednica-i-muslimani-u-crnoj-gori&catid=59&Itemid=223 dhe teksti i kopjuar ishte: "Islamska Zajednica u Crnoj Gori osnovana je 1878. godine odlukom Berlinskog kongresa kao i ugovorom izmedu Crne Gore i Turske, kojim je muslimanima priznato pravo na formiranje vjerske zajednice i samostalno upravljanje vjerskim poslovima i imovinom.".

Gjithashtu kishe vendosur pjesë të kopjuar aga faqja e Komunitetit Mysliman, të cilën faqe mëpastaj e ke përdorur edhe si burim - gjë që është e pavlefshme. Faqja e Komunitetit Mysliman nuk është burim i besueshëm për vet komunitetin mysliman. Më vjen keq.

Je i lutur të mos postosh më materiale të kopjuara nga burime parësore dhe të lexosh dhe mësosh se çfarë konsiderohet një burim i besueshëm. Punë të mbarë. -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 13:14 (CEST)

Zhbllokimin e robotit[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Ammartivari! Do ju lutesha të zhbllokoni robotin OlsiBot të bllokuar padrejtësisht nga Mr. Pseudo. Roboti eshte ne faze testimi dhe nuk mund te kerkoj miratimin e tij pa e testuar njehere me pare, pasi nese ai do te keqfunksiononte dhe do te miratohej do te sillte shume probleme. Me bllokimin qe beri Mr. Pseudo, e kam te pamundur ta testoj robotin ketu. Faleminderit! --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 14:13 (CEST)

Nuk e kuptoj shumë mirë si funksionin roboti, por mund të ma saktësos ku do ta provosh me sakësi, në artikuj apo në ndonjë sandbox.--AMMARTIVARI DISKUTO 17 gusht 2015 14:15 (CEST)
Tani e vendosa dhe kerkesen per robot dhe aty thote qe duhet te bej rreth 30 redaktime per te pare se si funksionon roboti, prandaj do ju lutesha ta zhbllokonit robotin dhe nese jeni te bindur qe roboti funksionon mire, te votoni ne faqen perkatese. --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 14:33 (CEST)
Ndër rregullat për robotët thuhet: "Administratorët do të bllokojnë robotët, pa hezitim, në qoftë se nuk janë të aprovuar,". këtë ta kam bërë të qartë edhe tek faqja jote e përdoruesit. Ti Përdoruesi:Olsi duhet të më drejtoheshe mua, sepse unë ta kam bllokuar robotim, dhe me të drejtë sepse po ndjek normat e Wikipedisë. Gjjithashtu gënjen, sepse me robotin ke bërë mbi 30 redaktime. Tani, prit të marrësh aprovimin dhe mëpastaj unë personalisht do ta zhbllokoj. Gjithashtu je i lutur të mos shpifësh më si ke bërë më sipër. Flm. -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 14:40 (CEST)

Shqiptarët në Mërgatë[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Ammartivari,

Ti ke bërë shumë të mirë ne krijimin e dhe përmirësimin e artikujve për shqiptarët në mërgatë, ndërsa artikulli Shqiptarët e Finlandës e krijova, pasi nuk ishte te Stamapa. Është mirë që ne në wiki shqip, edhe pse në gjuhë tjera ska, të krijojmë artikuj për shqiptarët kudo që ndodhen, edhe atje ku jetojnë 50000 edhe atje ku ka vetëm 1000. Do mundohem të të ndihmojë edhe unë, dhe pasi të përfundojmë me shumicën e shteteve, atëherë ta përmirësojmë artikullin për veten tonë Shqiptarët.--Liridon (diskutimet) 21 gusht 2015 10:59 (CEST)

Falemiderit për mbështetjen. Krijimi i arikujve për shqiptarë kudo ndodhen përbën vetëm dobi, prandaj ti krijojmë ata që janë në stampë dhe të tjerë që do vinë. Gjithashtu të zgjerojmë disa (p.sh. në Slloveni, Turqi) dhe ti rregullojmë disa (në Rumani dhe Bullgari). Sa i takon artikullit Shqiptarët është temë turpi, nëse shohim se arikulli Albanci' i wikipedias serbe është shumë herë më kualitativ se Shqiptarët. Shpresoj të bëjmë diçka të mirë dhe të shpejtë.--AMMARTIVARI DISKUTO 21 gusht 2015 11:13 (CEST)
Shqiptarët në Mal të Zi: Hapa diskutim te artikulli dhe mendoj se duhet ta kandidojsh për Artikull të Mirë, sepse i plotëson kushtet, dhe ti je kontribuesi kryesor që ka ardhur në këtë gjendje. Punë të mbarë.--Liridon (diskutimet) 22 gusht 2015 22:32 (CEST)

Mund ta kopjosh pak Përdoruesi:Olsi/vector.css te MediaWiki:Common.css të lutem? --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 17:57 (CEST)

Sapo ta kontrolloj njëherë nëse çdo gjë është në rregull, sepse ato navboxet ende kanë probleme.--AMMARTIVARI DISKUTO 24 gusht 2015 18:02 (CEST)
Prandaj po te them qe ta kopjosh, qe SH · D · R te dalin majtas dhe jo ne mes. Nese edhe pas kopjimit te kodit ka ende probleme me thuaj. --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 18:07 (CEST)
Majtas po dalin. Por a ka më ndonjë ndrysh, që ta di.--AMMARTIVARI DISKUTO 24 gusht 2015 18:08 (CEST)
Jo, nuk ka nevoje per ndryshime te tjera. --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 18:11 (CEST)

Hidhi nje sy Përdoruesi:Olsi/Bashkia. Si te duket? --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 23:21 (CEST)

Të gjitha mirë, vetëm titulli Ndarja administrative e Qarkut Tiranë (ose Njësitë administrative e Qarkut Tiranë), do ishte më mirë sipas meje.--AMMARTIVARI DISKUTO 25 gusht 2015 01:20 (CEST)
Ose thjeshtë Qarku i Tiranës.--AMMARTIVARI DISKUTO 25 gusht 2015 01:24 (CEST)
Done E ndryshova --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 01:26 (CEST)

Mund te ma zhbllokosh robotin te lutem? Dua te zhvendos te gjitha faqet qe gjenden ne kategorinë Komuna në Shqipëri. E provova me llogarine time dhe funksionoi, mirepo nuk dua te bej redaktime automatike me kete llogari, prandaj dua qe te zhbllokohet boti. --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 02:49 (CEST)

Do ta kisha bërë me gjithë qef, por nuk mundem ta zhbllokoj pasi nuk ka përfunduar miratimi. Besoj se më kupton, nuk dua të kem probleme me adminat e tjerë dhe burokratët.--AMMARTIVARI DISKUTO 25 gusht 2015 15:06 (CEST)

VisualEditor News #5—2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Elitre (WMF), 30 tetor 2015 19:19 (CET)

Thirrje për pjesëmarrje aktive në Wikipedia Weekend 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Ammartivari,

Shpresoj që projektet po ju shkojnë mirë. Po ju shkruaj për eventin e Wikipedia Weekend, edicioni i dytë këtë vit që mbahet në 5-6 Dhjetor 2015 në Tiranë. Wikipedia Weekend është takimi vjetor i wikipedianëve nga vënde si Kosova, Shqipëria, rajoni dhe Evropa me qëllim ndarjen e eksperiencave midis nesh si dhe ekspozimin e projekteve të Wikimedia në Wikipedianë potencialë. Vizioni i organizatorëve është që ky aktivitet të bëhet cdo vit dhe të ndikojë sadopak në rritjen e komunitetit tonë dhe të përmirësimit të Wikipedia në shqip, të Commons dhe jo vetëm. Mendojmë se do ishte interesante dhe shumë e dobishme për komunitetin të ishit pjesë e këtij eventi, si një kontribues aktiv i komunitetit, me vecorinë e pjesëmarrësit ose/dhe ligjëruesit.

Për më shumë informacion dhe aplikime për pjesëmarrje ju lutem shikoni këtu: https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Weekend_in_Tirana_2015. Për cdo pyetje mos hezitoni të na kontaktoni duke lënë shënimin tuaj në faqen Meta si më lart. Shpresoj të shihemi në Wikipedia Weekend 2015. --Redon Skikuli (diskutimet) 4 nëntor 2015 14:52 (CET)

Përshëndetje Ammartivari[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Ammartivari

Por te kesh koh, shikoje faqjen per lumin Vjose ne Anglisht, per ndrojtjen e emrit. hiqe kete pas leximit.

Community Health learning campaign - Analysis Report of Community Responses
Thank you!

Hi,
apologies for writing in English, if this is not your first language.
I want to thank you once more for engaging in conversation on the Community Health learning campaign. It took us a while, but we can finally announce the winner of the prize, as well as share the outcomes of this conversation.

You might also be interested in taking part in the 2015 Harassment consultation. This is the first of several planned consultations on this topic, intended to provide a place to discuss ideas, concerns, proposals and possible solutions regarding Wikimedia communities’ harassment-related challenges.

This conversation would not have been the same without you. If you have more ideas, or follow up comments on the findings of the campaign, don't hesitate to leave me a message my talk page.

Have a great day,

María

MediaWiki message delivery (diskutimet) 22 dhjetor 2015 21:04 (CET)

VisualEditor News #6—2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Elitre (WMF), 25 dhjetor 2015 01:03 (CET)