Prekolluku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Prekolluk)
Jump to navigation Jump to search
Prekolluk
Preklukaj
Fshat
Vendndodhja
Prekolluk is located in Kosova
Prekolluk
Prekolluk
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 28″ Veri

20° 20′ 21″ Lindje

Prekolluk është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Preklukaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]