Reiderland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Reiderland (kthjellim).


Reiderland
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Reiderland.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Komuna Oldambt
Koordinatat 53°10′00″V 7°05′00″L / 53.166667°V 7.083333°L / 53.166667; 7.083333 (Reiderland)Koordinatat: 53°10′00″V 7°05′00″L / 53.166667°V 7.083333°L / 53.166667; 7.083333 (Reiderland)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0597
Kodi Postar 9684-9694
Reiderland is located in Hollandë
Reiderland
Reiderland

Reiderland është një qytezë në Oldambt, provinca GroningenHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Reiderland – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare