Scheemda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Scheemda (kthjellim).


Scheemda
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Scheemda.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Komuna Oldambt
Koordinatat 53°10′00″V 6°58′00″L / 53.1667°V 6.9667°L / 53.1667; 6.9667 (Scheemda)Koordinatat: 53°10′00″V 6°58′00″L / 53.1667°V 6.9667°L / 53.1667; 6.9667 (Scheemda)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0596, 0597, 0598
Kodi Postar 9677-9682, 9940-9944
Scheemda is located in Hollandë
Scheemda
Scheemda

Scheemda është një qytezë në Oldambt, provinca GroningenHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Scheemda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare