Sogn og Fjordane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sogn og Fjordane (kthjellim).


Sogn og Fjordane
Sogn og Fjordane fylke
—  qark  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Vestlandet
Kryeqëndra Leikanger
Kryekomunari Åshild Kjelsnes
Statistika dhe Territori
Koordinatat 61°20′V 5°50′L / 61.333°V 5.833°L / 61.333; 5.833 (Sogn og Fjordane)Koordinatat: 61°20′V 5°50′L / 61.333°V 5.833°L / 61.333; 5.833 (Sogn og Fjordane)
Sipërfaqja 18.623,25 km2
Popullsia 108.124 banorë 2011
Dendësia 5,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi ISO NO-14

Sogn og Fjordane – Vendndodhja

www.sfj.no

Sogn og Fjordane është një qarkrajonin VestlandetNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 18623.25 km² dhe popullsi 108124 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]