Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Ankaraja"

23 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
|FIGURA-FLAMUR-STRUKTURË =
|ARTIKUJ-FLAMUR =
|FIGURA-EMBLEMA = Hethitische Sonne.svg
|FIGURA-EMBLEMA-GJERËSIA = 100px
|ARTIKUJ-EMBLEMA =
|Pamje = Lupus-Collage Ankara Kizilay square.pngJPG
|Përshkrimi i pamjes =
<!--Administrimi territorial-->
|Provinca = Ankara
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 2,516.00 km2
|Sipërfaqja Tokë =
|Sipërfaqja Ujë =
|Popullsia =
|Dendësia = 1,551.00/km2
|Zona urbane = 4,306,105
|Zona metropolitane =
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 938 m
|Vendasit =
|Themelimi =
|WebFaqja = [http://www.ankara.gov.tr/ ankara.gov.tr]
|Harta =
|Harta_foto = Latrans-Turkey location Ankara.svg
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi = 300
|harta = Turqia
|gjerësia = 39.866667
}}
 
'''AnkaraAnkaraja''' është kryeqyteti i [[Turqi]]së.
 
== Pak histori ==