Winschoten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Winschoten (kthjellim).


Winschoten
—  woonplaats  —
Winschoten is located in Hollandë
Winschoten
Winschoten
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Komuna Oldambt
Koordinatat 53°07′59″V 7°01′59″L / 53.133°V 7.033°L / 53.133; 7.033 (Winschoten)Koordinatat: 53°07′59″V 7°01′59″L / 53.133°V 7.033°L / 53.133; 7.033 (Winschoten)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0597

Winschoten është një qytezë në Oldambt, provinca GroningenHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Winschoten – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare