Caravëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caravër
Црни Врх
Fshat
Vendndodhja
Caravër is located in Serbia
Caravër
Caravër

Koordinatat: 42°52′1″V 21°36′33″L / 42.86694°V 21.60917°L / 42.86694; 21.60917

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 557 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 52′ 1″ Veri

21° 36′ 33″ Lindje

Caravër ose Cërovër edhe Cërnovërh (serbisht: Црни Врх/Crni Vrh) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]