Ratkoceri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ratkocer
Fshat

Ratkocer (serbisht: Реткоцер/Retkocer) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 548 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 96. Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]