Maqedonca e Ratkocerit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maqedoncë e Ratkocerit
Маћедонце (Реткоцерско)
Fshat
Vendndodhja
Maqedoncë e Ratkocerit is located in Serbia
Maqedoncë e Ratkocerit
Maqedoncë e Ratkocerit

Koordinatat: 42°50′3″V 21°31′12″L / 42.83417°V 21.52000°L / 42.83417; 21.52000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 50′ 3″ Veri

21° 31′ 12″ Lindje

Maqedoncë e Ratkocerit (serbisht: Маћедонце [Реткоцерско]/Maćedonce [Retkocersko]) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 361 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 81.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]