Maqedonca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Maqedoncë
Fshat

Maqedoncë (serbisht: Маћедонце/Maćedonce) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 705 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 236.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]