Gajtani i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gajtan i Poshtëm
Доњи Гајтан
Fshat
Vendndodhja
Gajtan i Poshtëm is located in Serbia
Gajtan i Poshtëm
Gajtan i Poshtëm

Koordinatat: 42°56′23″V 21°32′21″L / 42.93972°V 21.53917°L / 42.93972; 21.53917

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 56′ 23″ Veri

21° 32′ 21″ Lindje

Gajtan i Poshtëm (serbisht: Доњи Гајтан/Donji Gajtan) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 489 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 142.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]