Gajtani i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gajtan i Poshtëm
Fshat

Gajtan i Poshtëm (serbisht: Доњи Гајтан/Donji Gajtan) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 489 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 142.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]