Maroci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Maroc
Fshat

Maroc (serbisht: Маровац/Marovac) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 542 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 76 ne vitin 2011.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]