Stublla (Medvegjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stubllë
Fshat
Emri i banorëveStubllak

Stubllë (serbisht: Стубла/Stubla) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 418 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 119 dhe ne 84 ne vitin 2011.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]