Dashinoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Dashinoc)
Jump to navigation Jump to search
Dashinoc
Fshat
Vendndodhja
Dashinoc is located in Kosova
Dashinoc
Dashinoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 10″ Veri

20° 23′ 53″ Lindje

Popullsia 299 banorë (2011)

Dashinoc është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 299 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 26 mars 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]