Eräjärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eräjärvi
Eräjärven kunta
Ish Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 390.71[1] km2
Popullsia 2634[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Kodi Postal 35220
Faqja Zyrtare www.erajarvi.net

Eräjärvi (finlandisht: Eräjärven kunta), është një ish-komunë e Finlandës. Ka qenë një komunë e pavarur deri në vitin 1973. Pas vitit 1973 ka qenë pjesë e qytetit Orivesi (me rreth 9,000 banorë).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]