Hotter than Hell (këngë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Hotter than Hell"
Këngë nga Dua Lipa
nga albumi Dua Lipa
Publikimi6 maj 2016
FormatiDigital Download
ZhanriTropical house, EDM
Gjatësia3:07
TekstshkruesDua Lipa, Adam Midgley, Tommy Baxter, Gerard O'Connell
ProducerStephen "Koz" Kozmeniuk, Jay Reynolds, Tom Neville
Kronologjia e këngëve
"Last Dance"
(2016)
"Hotter than Hell"
(2016)
"Blow Your Mind (Mwah)"
(2016)
Music video
"Hotter than Hell"YouTube

"Hotter than Hell" (shqip: Më Nxehtë se Ferri) është një këngë e këngëtares angleze me origjinë shqiptare Dua Lipa nga albumi i saj i parë (2017). Është shkruar nga Lipa, Adam Midgley, Tommy Baxter dhe Gerard O'Connell, dhe prodhuar nga Stephen "Koz" Kozmeniuk. Kënga u publikua më 6 maj 2016 si tekja e tretë e albumit. "Hotter than Hell" arriti kulmin në numrin 15 në Listën e Tekeve në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa arriti në 20 më të mirat në Australi, Belgjikë dhe Holandë.

Sfondi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Video muzikore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Videoja muzikore për "Hotter than Hell" u drejtua nga Emil Nava dhe u filmua në një depo në Londër. Premiera u bë më 6 maj 2016.[1]

Shfaqje të drejtpërdrejta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Spanos, Brittany (6 maj 2016). "Watch Dua Lipa's Steamy 'Hotter Than Hell' Video". Rolling Stone. Arkivuar nga origjinali më 12 shkurt 2018. Marrë më 22 qershor 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]