Lost in Your Light

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Lost in Your Light"
Këngë nga Dua Lipa përfshihet Miguel
nga albumi Dua Lipa
Publikimi21 prill 2017
FormatiDigital Download
ZhanriElectropop, Synthpop
Gjatësia3:23
TekstshkruesDua Lipa, Miguel, Rick Nowels
ProducerMiguel, Stephen "Koz" Kozmeniuk, Lorna Blackwood
Kronologjia e këngëve
"Scared to Be Lonely"
(2016)
"Lost in Your Light"
(2017)
"New Rules"
(2017)
Music video
"Lost in Your Light"YouTube

"Lost in Your Light" (shqip: Humbur në Dritën Tënde) është një këngë e këngëtares angleze me origjinë shqiptare Dua Lipa ku shfaqet këngëtari amerikan Miguel. Kënga u publikua më 21 prill 2017 si tekja e pestë nga albumistudio i Lipës (2017).[1][2][3] Ajo u lëshua si një këngë falas për ata që e porositën këngën në Dyqanin iTunes.[4] Kënga u shkrua nga Lipa, Miguel dhe Rick Nowels, ndërsa prodhimi u trajtua nga Miguel dhe Stephen "Koz" Kozmeniuk. Videoja muzikore shoqëruese, e drejtuar nga Henry Schofield,[5] u filmua në Los Angeles dhe u shfaq premierë më 26 maj 2017.[6]

Kompozimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

"Lost in Your Light" është një këngë elektropop,[2] sintetike-pop[6] dhe dance-pop[7]. Sipas Rolling Stone, Lipa dhe Miguel harmonizohen në lidhje me sintetizuesin e rrënjosur dhe kompleti i daulleve marramendëse lulëzon. Përmbajtja e një goditjeje të rëndë nga goditja, kënga flet për infatuksionin e vërtetë.[8]

Pritja kritike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "New Music: Dua Lipa feat. Miguel – 'Lost In Your Light'". Rap-Up. 21 prill 2017. Marrë më 28 prill 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ a b Reed, Ryan (21 prill 2017). "Hear Miguel Join Dua Lipa on Seductive New Song 'Lost in Your Light'". Rolling Stone. Arkivuar nga origjinali më 12 qershor 2018. Marrë më 28 prill 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Pearce, Sheldon (21 prill 2017). "Miguel Joins Dua Lipa for New Song "Lost in Your Light": Listen". Pitchfork. Marrë më 28 prill 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ Goddard, Kevin (21 prill 2017). "Dua Lipa – Lost In Your Light Feat. Miguel | Stream [New Song]". HotNewHipHop. Arkivuar nga origjinali më 3 prill 2019. Marrë më 28 prill 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ Gottlieb, Steven (30 maj 2017). "Dua Lipa f/ Miguel "Lost In Your Light" (Henry Schofield, dir.)". VideoStatic. Marrë më 22 korrik 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ a b Reed, Ryan (26 maj 2017). "Watch Dua Lipa, Miguel Soar Over Los Angeles in 'Lost in Your Light' Video". Rolling Stone. Arkivuar nga origjinali më 12 qershor 2018. Marrë më 22 korrik 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  7. ^ Breihan, Tom (21 prill 2017). "Dua Lipa – Lost In Your Light (Feat. Miguel)". Stereogum. Marrë më 28 prill 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  8. ^ Craighead, Olivia (21 prill 2017). "Listen To Dua Lipa's 'Lost In Your Light' Featuring Miguel". The Fader. Marrë më 28 prill 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]