We're Good

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"We're Good"
Këngë nga Dua Lipa
nga albumi Future Nostalgia
Publikimi11 shkurt 2020
FormatiDigital Download, streaming
ZhanriPop tropical
Gjatësia2:45
TekstshkruesDua Lipa, Emily Warren, Scott Harris, Sylvester Willy Sivertsen
ProducerSly
Kronologjia e këngëve
"Prisoner"
(2020)
"We're Good"
(2021)
Music video
"We're Good"YouTube

"We're Good" është një këngë nga këngëtarja angleze me origjinë shqiptare Dua Lipa nga ribotimi i albumit të saj të dytë në studio Future Nostalgia: The Moonlight Edition (2021). Ajo u publikua përmes Warner Records më 11 shkurt 2021 si kënga kryesore e albumit.

Publikimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pas publikimit të Future Nostalgia, Lipa njoftoi se do të dalë një ribotim luksoz i albumit, duke njoftuar më vonë datën e publikimit të tij në 2021.[1] Në nëntor 2020, ajo zbuloi se kënga kryesore e saj do të lëshohej në fillim të vitit 2021 së bashku me videon e saj muzikore që u filmua muajin tjetër.[2] Ajo filloi të reklamonte publikimin e muzikës së re në 2021.[3] Më 3 shkurt 2021, Lipa njoftoi zyrtarisht se kënga, e titulluar "We're Good", do të dalë në treg më 11 shkurt.[4] Videoja muzikore e saj tani ka grumbulluar mbi 21.4 milionë shikime deri në fund të shkurtit 2021.

Kompozimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

"We're Good" është një këngë pop tropikale e cila largohet nga stili i zakonshëm elektropop i Lipës[5] dhe është më pak i frymëzuar nga disko sesa albumi Future Nostalgia. Shkruar nga Lipa, Emily Warren, Scott Harris dhe Sylvester Willy Siversten[6] në çelësin e majorit F-sharp,[7] kënga vazhdon për një gjatësi prej 2 minutash dhe 45 sekonda.[8]

Performanca tregtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dua Lipa duke performuar me kostum të bardhë me xixëllima përballë një karavidheje gjigante
Lipa duke performuar "We're Good" në Future Nostalgia Tour më 2022

"We're Good" debutoi në numrin 25 në UK Singles Chart, duke zhvendosur 13,763 njësi në javën e tij të parë.[9] Në Shtetet e Bashkuara, kënga debutoi në numrin 49 në Billboard Hot 100, duke mbajtur atë pozicion në javën e saj të dytë.

Videoklipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Videoklipi për "We're Good", me regji të Vania Heymann dhe Gal Muggia, u shfaq premierë më 12 Shkurt 2021 në 05:00 UTC. Në video, Lipa performon në një restorant në një anije udhëtimi, ndërsa darkuesit porosisin karavidhe të gjalla që më pas gatuhen dhe shërbehen.[10] Një karavidhe merret nga rezervuari për t'u zier, por soba nuk arrin të ndizet dhe ajo vendosen përsëri në akuarium. Anija është përmbytur me ujë; një shkrepje e Lipës duke kënduar nga një varkë shpëtimi zbulon se videoja po zhvillohej në Titanik. Karavidhja e çliruar shihet duke notuar në det.[11]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Rossignol, Derrick (9 nëntor 2020). "Dua Lipa Says She's Bringing 'Future Nostalgia' To 2021 With A B-Sides Collection". Uproxx. Arkivuar nga origjinali më 9 nëntor 2020. Marrë më 3 shkurt 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ Irwin, Jax (23 nëntor 2020). "Dua Lipa on her collab with Miley, her much anticipated live performance for Studio 2054 & New Album?". iHeartRadio (CA). Arkivuar nga origjinali më 10 dhjetor 2020. Marrë më 3 shkurt 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 3. ^ Droke, Carolyn (2 shkurt 2021). "Dua Lipa Teases New Music On The Way And Fans Are Overjoyed". Uproxx. Arkivuar nga origjinali më 3 shkurt 2021. Marrë më 3 shkurt 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 4. ^ Aniftos, Rania (3 shkurt 2021). "Dua Lipa Announces New Song 'We're Good'". Billboard. Arkivuar nga origjinali më 4 shkurt 2021. Marrë më 4 shkurt 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 5. ^ Godinez Aguilar, Alfonso (2021-02-23). "'Future Nostalgia (The Moonlight Edition)' Review: A Retro-Pop Escape From a Chaotic New Year". The Harvard Crimson. Arkivuar nga origjinali më 2021-02-23. Marrë më 2021-02-24. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 6. ^ "Credits / Future Nostalgia (The Moonlight Edition) / Dua Lipa". Tidal. Marrë më 12 shkurt 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 7. ^ Dua, Lipa. "We're Good - Digital Sheet Music". MusicNotes. Arkivuar nga origjinali më 2021-02-24. Marrë më 2021-02-24. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 8. ^ "Future Nostalgia (The Moonlight Edition) by Dua Lipa". Apple Music (US). Arkivuar nga origjinali më 2021-02-17. Marrë më 2021-02-24. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 9. ^ "Charts analysis: Narrow victory for Olivia Rodrigo at singles summit". Music Week. 2021-02-19. Arkivuar nga origjinali më 2021-02-20. Marrë më 2021-02-24. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 10. ^ Legaspi, Althea (2021-02-12). "Watch Dua Lipa's Clever Video for New Song 'We're Good'". Rolling Stone. Arkivuar nga origjinali më 2021-02-23. Marrë më 2021-02-24. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 11. ^ Thompson, Sara (2021-02-12). "A Lobster Watches His Family Become Dinner In Dua Lipa's New Music Video For "We're Good" -". mxdwn Music. Arkivuar nga origjinali më 2021-02-18. Marrë më 2021-02-24. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)