Last Dance (këngë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Last Dance"
Këngë nga Dua Lipa
nga albumi Dua Lipa
Publikimi 9 shkurt 2016
Formati Digital Download
Zhanri Synthpop
Gjatësia 3:48
Tekstshkrues Dua Lipa, Stephen "Koz" Kozmeniuk, Talay Riley
Producer Stephen "Koz" Kozmeniuk
Kronologjia e këngëve

"Be the One"
(2015)
"Last Dance"
(2016)
"Hotter than Hell"
(2016)

Music video
"Last Dance"YouTube

"Last Dance" (shqip: Vallja e Fundit) është një këngë e këngëtares angleze me origjinë shqiptare Dua Lipa nga albumi i saj fillestar i studios (2017). Lipa shkroi këngën me Stephen "Koz" Kozmeniuk dhe Talay Riley, me Kozmeniuk që merrej me prodhimin e këngës.[1] Është publikuar më 9 shkurt 2016 si tekja e dytë e albumit. Kënga shfaqet në edicionin luksoz të Dua Lipa. Ajo arriti kulmin në numrin katër në tabelën e Twitter Emerging Artists të Billboard, ku ajo kaloi shtatë javë.[2]

Kompozimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pritja kritike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Video muzikore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bennett, Kim Taylor (8 shkurt 2016). "Hell Yes! Here's Dua Lipa's New Tune "Last Dance"". Vice. Marrë më 2 shtator 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Dua Lipa – Chart history: Billboard Twitter Emerging Artists". Billboard. Arkivuar nga origjinali origjinali më 6 shkurt 2017. Marrë më 9 shtator 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]