Scared to Be Lonely

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Scared to Be Lonely"
Këngë nga Martin Garrix përfshihet Dua Lipa
nga albumi Dua Lipa: Complete Edition
Publikimi 27 janar 2017
Formati Digital Download
Zhanri Future bass
Gjatësia 3:40
Tekstshkrues Martijn Garritsen, Giorgio Tuinfort, Nathaniel Campany, Kyle Shearer, Georgia Ku
Producer Martin Garrix, Girogio Tuinfort, Valley Girl, Lorna Blackwood
Kronologjia e këngëve

"No Lie"
(2016)
"Scared to Be Lonely"
(2017)
"Lost in Your Light"
(2017)

Music video
"Scared to Be Lonely"YouTube

"Scared to Be Lonely" (shqip: Kam Frikë të Jem Vetëm) është një këngë e regjistruar nga DJ holandez Martin Garrix dhe këngëtarja angleze me origjinë shqiptare Dua Lipa. U lëshua në 27 janar 2017.[1][2][3] Garrix dha premierën e këngës në festivalin AVA 2017 në Myanmar në janar për Vitin e Ri.[4][5][6][7][8] "Scared to Be Lonely" është përfshirë në edicionin e plotë të albumit fillestar në studio të këngëtares Lipa.

Vëllimi i parë i remix zyrtare EP për këngën u publikua më 17 mars 2017, duke shfaqur receta nga Brooks, DubVision, Zonderling, Alpharock, Funkin Matt, dhe Julien Earle.[9][10] Vëllimi i dytë i PE zyrtare remix u lëshua më 24 mars 2017, duke shfaqur remixes nga Gigamesh, Medasin, luksoze Loud, Conro, Loopers dhe Joe Mason.[11]

Artistët publikuan një version akustik të këngës më 7 prill 2017.[12]

Sfondi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Video muzikore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kompozimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "Martin Garrix's New Single 'scared to Be Lonely' Is Out Next Friday". DJMag.com. 19 janar 2017. Marrë më 21 janar 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ Meadow, Matthew (19 janar 2017). "Art Leaks For Martin Garrix's New Single & You Can Listen To It Here". Your EDM. Marrë më 26 janar 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 3. ^ Bein, Kat (27 janar 2017). "Martin Garrix and Dua Lipa Drop New 'Scared to Be Lonely' Video: Watch". Billboard. Marrë më 1 shkurt 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 4. ^ Bein, Kat (3 janar 2017). "Martin Garrix Premieres New Song at AVA NYE in Myanmar: Watch". Billboard. Marrë më 19 janar 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 5. ^ Lee, Christina (2 janar 2017). "Martin Garrix Features Dua Lipa in New Song". Idolator. Marrë më 19 janar 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 6. ^ "Martin Garrix en Dua Lipa werken samen voor 'Scared To Be Lonely'". NPO 3FM Serious Radio (në holandisht). 16 janar 2017. Marrë më 19 janar 2017.
 7. ^ David (7 janar 2017). "Martin Garrix Dropped A Preview of His Newest Tune". EDM Sauce. Marrë më 19 janar 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 8. ^ "Jetzt reinhören: neuer Track von Martin Garrix und Dua Lipa". Dasding.de (në gjermanisht). 3 janar 2017. Arkivuar nga origjinali origjinali më 21 janar 2017. Marrë më 26 janar 2017.
 9. ^ Bein, Kat (17 mars 2017). "Martin Garrix Unleashed Six Official 'Scared to be Lonely' Remixes: Listen". Billboard. Marrë më 18 mars 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 10. ^ "Scared to Be Lonely (Remixes, Vol. 1) – EP by Martin Garrix & Dua Lipa on Apple Music". iTunes Store. Marrë më 18 mars 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 11. ^ "Martin Garrix and Dua Lipa release 'Scared To Be Lonely – The Remixes Vol. 2'". Marrë më 25 mars 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 12. ^ "Dua Lipa And Martin Garrix Get Back To Basics With Acoustic Version Of 'Scared To Be Lonely'". Myles Tanzer. The FADER. 7 prill 2017. Marrë më 7 prill 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]