Live Acoustic (Dua Lipa)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Live Acoustic
Live Acoustic kopertina
EP nga Dua Lipa
Lëshuar më 8 dhjetor 2017
Inçizuar më 2017
Zgjatja 11:14
Label Warner
Producent(e) * Dan Heath
  • Superhuman
Kronologjia e albumeve nga Dua Lipa
Dua Lipa
(2017)
Live Acoustic
(2017)
Deezer Sessions
(2019)

Live Acoustic është një shfaqje e zgjatur (EP) akustike dhe e drejtpërdrejtë nga këngëtarja angleze Dua Lipa, e lëshuar më 8 dhjetor 2017 përmes shkarkimit dhe transmetimit digjital.[1][2] EP përfshin kopertinat live, akustike të këngëve nga Amy Winehouse, Etta James dhe The Beatles, si dhe një version akustik të pianos live të tekes së Lipës, "New Rules". Kopertinat e Lipës të "I Do Rather Go Blind", "Tears Dry on Their Own" dhe "Golden Slumbers" u publikuan të gjitha më herët në vitin 2017 në YouTube, por nuk ishin në dispozicion për pakicë derisa të futeshin në EP.[3][4][5][6] Lipa lëshoi EP si surprizë për të festuar festat e fundvitit.[7][8]

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

# Titulli Gjatësia
1. "Golden Slumbers" (acoustic) 1:51
2. "In the Room : Tears Dry on Their Own" (live with Gallant) 3:17
3. "I'd Rather Go Blind" (live) 2:36
4. "New Rules" (live piano acoustic) 3:30

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Live Acoustic EP by Dua Lipa on Spotify". Spotify. Marrë më 8 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "iTunes - Music - Live Acoustic EP by Dua Lipa". iTunes Store. Marrë më 8 nëntor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Dua Lipa - I Would Rather Go Blind (Etta James Cover)". YouTube. 13 janar 2017. Marrë më 8 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Dua Lipa x Gallant // In The Room // Episode 6". YouTube. 14 shtator 2017. Marrë më 8 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Dua Lipa - Golden Slumbers". YouTube. 16 nëntor 2017. Marrë më 8 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ Murray, Rob (8 dhjetor 2017). "Dua Lipa Releases 'Live Acoustic' EP". Clash. Marrë më 8 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  7. ^ Frometa, RJ (8 dhjetor 2017). "Dua Lipa shares live acoustic EP + celebrates 8.5 million sales for 'New Rules'". Vents Magazine. Marrë më 8 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  8. ^ Wass, Mike (8 dhjetor 2017). "Dua Lipa Drops A 'Live Acoustic EP' Featuring "New Rules"". Idolator. Marrë më 8 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]