Blow Your Mind (Mwah)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Blow Your Mind (Mwah)"
Këngë nga Dua Lipa
nga albumi Dua Lipa
Publikimi 26 gusht 2016
Formati Digital Download
Zhanri Electropop
Gjatësia 2:58
Tekstshkrues Dua Lipa, Jon Levine, Lauren Christy
Producer Jon Levine
Kronologjia e këngëve

"Hotter than Hell"
(2016)
"Blow Your Mind (Mwah)"
(2016)
"No Lie"
(2016)

Music video
"Blow Your Mind (Mwah)"YouTube

Blow Your Mind (Mwah) [shqip: Ta Heq Mendjen (Mwah)] është një këngë e këngëtares angleze me origjinë shqiptare Dua Lipa nga albumi i saj i parë (2017). Është publikuar më 26 gusht 2016 si tekja e katërt e albumit. Tekja debutoi në numrin 50 dhe arriti kulmin në numrin 30 në Grafikun e Tekeve në Mbretërinë e Bashkuar; në Shtetet e Bashkuara, ajo arriti numrin 72 në Billboard Hot 100, duke u bërë kënga e parë e Lipës që u rendit në vend. Ajo gjithashtu kryesoi tabelën e Këngëve Billboard Dance Club, duke u bërë kënga e parë në atë tabelë.

Pritja kritike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anna Gaca e Spin e quajti atë "një numër të shkurtër, bombastik me bateri në jehonë dhe pjesët e barabarta të gatshme për klubin e gatshëm dhe onomatopoeia".[1] Nga Idolator, Rachel Sonis emërtoi atë "feisty" dhe vazhdoi duke thënë se "kjo është e gjallë, me flluska, dhe një numër i përsosur për të shërbyer si kënga e saj e parë zyrtare në SHBA."[2]

Video muzikore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Videoklipi muzikor për "Blow Your Mind (Mwah)" u drejtua nga Kinga Burza dhe u shfaq premierë më 12 shtator 2016. Në video shfaqet Lipa dhe gratë e tjera që po dilnin për një natë në qytet, duke tundur shenja që thonë "Dua për President", një flamur LGBT dhe vallëzimi në Barbican Estate në Londër. Tawan Jiratchaya mund të shihet si një nga vajzat në video.[3]

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Gaca, Anna (26 gusht 2016). "Dua Lipa Stomps Back Into the Spotlight on 'Blow Your Mind (Mwah)'". Spin. Marrë më 6 shtator 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Sonis, Rachel (26 gusht 2016). "Dua Lipa Drops Feisty Single 'Blow Your Mind (Mwah)': Listen". Idolator. Marrë më 6 shtator 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Dua Lipa's "Blow Your Mind (Mwah)" Video Will Make You Want To Dance The Night Away". Idolator. Marrë më 12 shtator 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]