Kantoni Baud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Baud
Canton de Baud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Pontivy
Kryeqëndra Baud
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.414 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5603
Kantoni Baud – harta_foto

Kantoni Baud (frëngjisht: Canton de Baud) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Baud. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12414 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Baud aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Noël Le Loir

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]