Kantoni La Trinité-Porhoët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Trinité-Porhoët
Canton de La Trinité-Porhoët
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Vannes
Kryeqëndra La Trinité-Porhoët
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.305 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5636

Kantoni La Trinité-Porhoët (frëngjisht: Canton de La Trinité-Porhoët) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Trinité-Porhoët. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5305 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Trinité-Porhoët aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Pichard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]