Kantoni Quiberon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Quiberon
Canton de Quiberon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Lorient
Kryeqëndra Quiberon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.364 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5630

Kantoni Quiberon (frëngjisht: Canton de Quiberon) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Quiberon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15364 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quiberon aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gérard Pierre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]