Kantoni Guémené-sur-Scorff

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Guémené-sur-Scorff
Canton de Guémené-sur-Scorff
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Pontivy
Kryeqëndra Guémené-sur-Scorff
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 242,8 km2
Popullsia 6.915 banorë 1999
Dendësia 28,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5612

Kantoni Guémené-sur-Scorff (frëngjisht: Canton de Guémené-sur-Scorff) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guémené-sur-Scorff. Ka sipërfaqe 242.8km2 dhe popullsi 6915 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Guémené-sur-Scorff aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Jacques Tromilin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]