Kantoni Questembert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Questembert
Canton de Questembert
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Vannes
Kryeqëndra Questembert
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.040 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5629
Kantoni Questembert – harta_foto

Kantoni Questembert (frëngjisht: Canton de Questembert) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Questembert. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13040 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Questembert aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Burban

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]