Kantoni Locminé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Locminé
Canton de Locminé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Pontivy
Kryeqëndra Locminé
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.329 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5616

Kantoni Locminé (frëngjisht: Canton de Locminé) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Locminé. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13329 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Locminé aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gérard Lorgeoux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]