Kantoni Belz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Belz
Canton de Belz
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Lorient
Kryeqëndra Belz
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.206 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5604

Kantoni Belz (frëngjisht: Canton de Belz) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Belz. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12206 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Belz aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Gérard Le Tréquesser

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]