Kantoni Grand-Champ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grand-Champ
Canton de Grand-Champ
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Vannes
Kryeqëndra Grand-Champ
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.320 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5610
Kantoni Grand-Champ – harta_foto

Kantoni Grand-Champ (frëngjisht: Canton de Grand-Champ) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grand-Champ. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15320 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grand-Champ aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Yves Bleunven

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]