Kantoni Plœmeur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Plœmeur
Canton de Plœmeur
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Lorient
Kryeqëndra Plœmeur
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 46,99 km2
Popullsia 26.924 banorë 2007
Dendësia 572,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5642

Kantoni Plœmeur (frëngjisht: Canton de Plœmeur) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Plœmeur. Ka sipërfaqe 46.99km2 dhe popullsi 26924 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Plœmeur aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Loïc Le Meur

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]