Kantoni La Roche-Bernard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Roche-Bernard
Canton de La Roche-Bernard
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Vannes
Kryeqëndra La Roche-Bernard
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.404 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5631

Kantoni La Roche-Bernard (frëngjisht: Canton de La Roche-Bernard) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Roche-Bernard. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12404 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Roche-Bernard aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Alain Guihard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]