Kantoni Rochefort-en-Terre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rochefort-en-Terre
Canton de Rochefort-en-Terre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Vannes
Kryeqëndra Rochefort-en-Terre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 7.843 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5632

Kantoni Rochefort-en-Terre (frëngjisht: Canton de Rochefort-en-Terre) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rochefort-en-Terre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 7843 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rochefort-en-Terre aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - François Hervieux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]