Kantoni Josselin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Josselin
Canton de Josselin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Pontivy
Kryeqëndra Josselin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.886 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5615

Kantoni Josselin (frëngjisht: Canton de Josselin) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Josselin. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10886 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Josselin aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Joseph Samson

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]