Kantoni Pont-Scorff

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pont-Scorff
Canton de Pont-Scorff
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Lorient
Kryeqëndra Pont-Scorff
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 34.496 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 56179

Kantoni Pont-Scorff (frëngjisht: Canton de Pont-Scorff) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pont-Scorff. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 34496 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pont-Scorff aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Pierrik Nevannen

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]