Kantoni Vannes-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Vannes-Est
Canton de Vannes-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Vannes
Kryeqëndra Vannes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 36.479 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5637

Kantoni Vannes-Est (frëngjisht: Canton de Vannes-Est) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vannes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 36479 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Vannes-Est aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2012-2014 - Elisabeth Chevalier

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]