Kantoni Le Teilleul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Teilleul
Canton du Teilleul
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Avranches
Kryeqëndra Le Teilleul
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 108,78 km2
Popullsia 3.042 banorë 2009
Dendësia 27,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5044

Kantoni Le Teilleul (frëngjisht: Canton du Teilleul) është një kantondepartamentin Manche, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Teilleul. Ka sipërfaqe 108.78km2 dhe popullsi 3042 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Teilleul aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]