Kantoni Isigny-le-Buat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Isigny-le-Buat
Canton d'Isigny-le-Buat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Avranches
Kryeqëndra Isigny-le-Buat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 73,31 km2
Popullsia 3.256 banorë 2009
Dendësia 44,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5018

Kantoni Isigny-le-Buat (frëngjisht: Canton d'Isigny-le-Buat) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Isigny-le-Buat. Ka sipërfaqe 73.31km2 dhe popullsi 3256 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Isigny-le-Buat aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]