Kantoni Juvigny-le-Tertre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Juvigny-le-Tertre
Canton de Juvigny-le-Tertre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Avranches
Kryeqëndra Juvigny-le-Tertre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 87,41 km2
Popullsia 2.455 banorë 2009
Dendësia 28,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5019

Kantoni Juvigny-le-Tertre (frëngjisht: Canton de Juvigny-le-Tertre) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Juvigny-le-Tertre. Ka sipërfaqe 87.41km2 dhe popullsi 2455 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Juvigny-le-Tertre aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]