Kantoni Tessy-sur-Vire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tessy-sur-Vire
Canton de Tessy-sur-Vire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Saint-Lô
Kryeqëndra Tessy-sur-Vire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 130,7 km2
Popullsia 6.100 banorë 2009
Dendësia 46,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5045

Kantoni Tessy-sur-Vire (frëngjisht: Canton de Tessy-sur-Vire) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tessy-sur-Vire. Ka sipërfaqe 130.7km2 dhe popullsi 6100 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tessy-sur-Vire aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]