Kantoni Saint-Hilaire-du-Harcouët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Hilaire-du-Harcouët
Canton de Saint-Hilaire-du-Harcouët
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Avranches
Kryeqëndra Saint-Hilaire-du-Harcouët
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 148,18 km2
Popullsia 11.625 banorë 2009
Dendësia 78,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5032

Kantoni Saint-Hilaire-du-Harcouët (frëngjisht: Canton de Saint-Hilaire-du-Harcouët) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Hilaire-du-Harcouët. Ka sipërfaqe 148.18km2 dhe popullsi 11625 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Hilaire-du-Harcouët aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]